Profesionální vývojářské týmy, snadno a rychle

Co děláme

Společnost DEVIX Technologies, s.r.o. vznikla v roce 2015 jako výsledek dlouhodobé spolupráce skupiny zkušených vývojářů na volné noze. Naše tehdejší práce spočívala v tom, že jsme technické znalosti z amerických start-upů, zaváděli do startupů českých, ke kterým se později, s rozvojem technologií přidal i bankovní sektor a zahraniční klientela.

Hlavním předmětem podnikání naší společnosti, je poskytování programátorských, konzultačních a lektorských služeb v oblasti pokročilých on-line technologií a outsourcing expertních programátorských týmů. Našimi zákazníky jsou významné společnosti v ČR i zahraničí.

Naše služby rovněž úspěšně exportujeme do oblasti Perského zálivu (Kuvajt, Katar, Spojené Arabské Emiráty), kde naší klientelu tvoří společnosti, vlastněné členy královské rodiny, kteří naše služby využívají jednak k realizaci jednotlivých projektů, ale také k šíření know-how. Naši experti opakovaně přednášeli na Kuvajtské národní univerzitě.

Jak pracujeme

Naši vývojáři jsou organizováni do pětičlenných týmu. Týmy jsou sestavovány na základě potřeby daného klienta projektu tak, aby jejich odborná kapacita pokrývala aktuální požadavky. Můžete se u nás setkat jak s fullstack týmy, tak i s týmy zaměřenými na nějakou konkrétní oblast vývoje.

Kromě výjimečných případů (poradenství formou konzultace) ke klientovi vždy alokujeme celé týmy s team leaderem. Team leader je vždy zkušený vývojář, který je garantem toho, že práce budou u klienta probíhat hladce a řeší veškerý micromanagement uvnitř týmu. Všichni programátoři jsou znalí metodiky SCRUM. Samotnou administrativu může mít dle přání klienta na starosti buď team leader daného týmu, či někdo z klientových interních zaměstnanců.

Naše týmy jsou sestavovány primárně pro spolupráci na dálku a jsou k tomu učiněna všechna opatření. Ze zkušenosti ale víme, že stoprocentní spolupráce na dálku nefunguje příliš dobře. Proto jsou na začátku spolupráce naše týmy fyzicky přítomné u klienta a až poté, co se ustálí veškeré procesy, nastaví komunikace a jasně definuje scope projektu, přechází se na vzdálenou spolupráci, přičemž je ale stále zachována vyhovující míra osobního kontaktu s klientem. Osvědčil se model, kdy se programátoři na 1-2 dny v týdnu sejdou u klienta, či stráví celý týden jednou za měsíc.

Každý z našich programátorů má obvykle kromě technických znalostí ještě nějakou jinou odbornou dovednost. Mezi našimi vývojáři tak najdete lidi se znalostí účetnictví, autorského práva, IoT, GDPR, bankovních i nebankovních úvěrů, finančních trhů, multimediálních přenosů, umělé inteligence apod. Vzdělávání a osvojování nových dovedností je u nás vysoce prioritní a diverzita znalostí v DEVIX Technologies, je nedílnou součástí naší firemní kultury.

Vývoj mobilních a nativních aplikací

Návrh GUI
iOS (Swift)
AppleTV Apps
Android (Kotlin)
React Native
Firebase

Frontendový vývoj

Návrh GUI
React / REDUX
Vue.js
Angular 2+
GraphQL
Firebase
Polymer

Backendový vývoj

PHP7
(Nette, Symfony, Laravel)
Node.js
Python
Elastic
MongoDB
.NET
Java

Automatizace infrastruktury

Návrh a správa Kubernetes clusterů
Monitoring cloudových služeb
Správa a poradenství v oblasti Amazon Web Services
Docker, RKT
IAC (Terraform, Ansible)
Návrh a realizace CI/CD pipelines
Monitoring HA Kubernetes clusterů (Prometheus)

Mikroservisní architektura

Školení vývojářů a administrátorů
Revize a optimalizace aplikací pro běh
v mikroservisním prostředí
Authentizační mechanismy
Odborné poradenství
Návrh a realizace provozní infrastruktury

2015

Dlouhodobá spolupráce několika seniorních vývojářů na volné noze, se zkušeností z českých i světových startupů, pod vedením Petra Konůpka, vyústila v založení společnosti DEVIX Technologies, s.r.o.

2016

Naše společnost rychle získává jméno, zejména v českém finančním a fintechovém sektoru. Pomáháme realizovat bankovní systémy, cloudová účetnictví a různé pokročilejší prvky webových frontendů. Neustálý růst DEVIXu vyúsťuje v novou organizační strukturu, rozdělení společnosti do (max) pětičlenných týmů, s odpovědným team leaderem.

2017

Získáváme první zahraniční klienty v USA. Představuje to obrovskou výzvu na organizační i technologické úrovni. Know-how získané na americkém trhu uplatňujeme i na trhu českém. V tomto roce jsme rovněž úspěšně dobyli IT trh na středním východě a expandujeme tak i do Kuvajtu a Kataru. Náš obrat vzrostl meziročně téměř šestinásobně.

2018

Dále expandujeme, zejména na středním východě v oblasti Perského zálivu, což je trh, na který se orientujeme zdaleka nejvíce. Získáváme zakázky i v tuzemsku, a to hned pro dva lídry v oblasti e-commerce. Naším českým zákazníkům pomáháme s digitálními transformacemi a přechodem na mikroservisní architekturu, uplatňujíc naše zkušenosti z amerického trhu.